Історія Чорнобильського Полісся в одному селі

11 січня 2021 09:00  528   0

 

Серед лісів та галявин Чорнобильської зони, на Лівому березі ріки Прип'ять заховалось покинуте мальовниче село Старосілля.

Тут, не дивлячись на те, що покинули люди його ще 34 роки тому - живе історія. Історія Чорнобильського Полісся, історія сільського укладу та традицій. Болюча історія, яка щимить серце. На вулицях можна побачити залишки плетених парканів, обплетені стіни будинків, прості пристрої для домашнього господарювання й вжитку. Повірити в то важко, але дерев'яні колеса та полози для санчат використовували ще в 20 столітті.

 

Будинки в селі майже всі дерев'яні, деякі стріхи ще й досі вкриті соломою. До соломи живописно вплівся мох. Здається, що в цьому селі мешкають казкові Лісовіки та Чугайстри, або заходять сюди перепочити. І то вони залишили у кутку рогача або повісили куфайки, які можна побачити на світлинах. В Старосіллі до аварії на ЧАЕС мешкало 145 селян. Село підпорядковувалось Зимовищенській сільській раді. Тут, на відміну від Паришева або Куповатого, ніколи не жили самопоселенці. Село в одинь день залишилось без людей.

 

Відвідування Старосілля не входить до офіційно затверджених маршрутів, але є села, які можна відвідати, офіційно потрапивши до зони відчуження. А це - побачити на фото. Можливо, хтось пізнає своє, рідне...